Loading...
Uncategorized

Araç Paylaşımı ve Otomobil Kiralama Şirketleri Koşul Kurallarını Aşan Mücadele Ediyor

Son 12 ayı otomatik paylaşmanın ötesinde acı bir tartışmanın odağında Illinois’i çeviren Fatura, bir kiralık araba veya kamyon her çalındığında ortaya çıkan şey hakkında bir öneri olmaya başladı. Kiralama firmalarının, çalınan bir otomobilin anahtarlarını iade edip polise rapor vermemeleri halinde müşterileri cezalandırmasına izin veren yasa, oybirliğiyle eyalet Senatosunu vermişti ve aynı şekilde evinizde de tartışmasız olması bekleniyordu. Daha sonra Mayıs ayı ortalarında yapılan bir değişiklik muhtemelen Aylık fatura ile tüm dili temizledi ve kişilerin arabalarını yabancılara kiralamalarına izin veren Siteleri düzenleyen bir sistemi değiştirdi. Yeni dil, Amerika’nın Business Holdings Inc.’in önceliklerini yansıtıyordu. Siyasi adaylara ve eyaletteyken bir araya gelmelerine yılda on bin lira katkıda bulunan en önemli araç kiralama şirketi. Standart oto kiralama sektörü, geçen takvim yılında, kısmen kendi ticaret grubu olan American Car Rental Association’ın bir sonucu olarak, yeni başlangıçlara kurallara dikkat çekmek için sürmeye başladı. Illinois yönetmeliğinin ve kiralama endüstrisinin geçen takvim yılında desteklediği diğer birçok faturanın özü, klasik araba kiralamalarında uygulanan yönergelerin ve vergilerin otomatik paylaşım platformlarına da uygulanması gerektiğidir.

Önerilen bu politikalar, en sevilen araç paylaşım girişimlerinden biri olan Turo Inc. için varoluşsal bir risk oluşturuyor, başkanlık kısıtlamaları başkanı Michelle Peacock açıkladı. Illinois’de kullanılanlar gibi stratejilerin zayıf dinin kanıtı olarak görülmesi gerektiğini açıkladı. “İş dünyası, meseleler hakkında gerçekten makul ve açık sözlü konuşmalar olursa, bunun üretken olmayacağının farkındadır,” diye iddia etti. Enterprise için hükumet işlerini yürüten Ray Wagner, yasama organı suçlamalarından el salladı ve istenmeyen suçlamaları attı yeni başlayanlara tekrar güvenmek. Araç paylaşım platformlarının, popülist söylemin arkasındaki polisleri ve vergileri durdurma girişimlerini gizleyerek, onların güvenilirliğini baltaladığını iddia etti. “Bir uzlaşma bulmaya çalıştım” dedi. “Her seferinde, herhangi bir konuda herhangi bir düzenleme istemedikleri için çalışmayı bırakıyor gibi görünüyor.” Wagner’in ve Peacock’ın yolları, Illinois’deki anlaşmazlıkları nedeniyle oldukça kesişti. Geleneksel araç kiralama pazarı, kanun yapıcıları arabuluculuk Ankara ceza avukatı yapmakla karşı karşıya olan en az 20 eyaletteki otomatik paylaşım girişimleriyle karşı karşıya. Airbnb Inc., Lyft Inc. ve Uber Systems Inc.’in üstündeki kavgaların yankıları ile bir güreş, aynı kurallara uyulmaması gerektiğini savunan yeni başlayanlardan gelen kontrollü bir pazardaki yerleşikleri çukurlaştırıyor. Tüm taraflar, ülke çapında fiilen bir düzenli hale gelebilecek yararlı yasal yönergeler geçirmek için çabalıyor.

Yasal Ayrım

Son 7 gün, Colorado’daki milletvekilleri valinin masasına otomobil paylaşımı ile geleneksel otomobil kiralama arasında yasal bir fark yaratabilecek bir Fatura gönderdiler. Araç paylaşım şirketleri tarafından tasarlanan model mevzuatına dayanan yasa tasarısı, araç paylaşım işletmelerinin havalimanları ile masrafları takas etmek zorunda olduğunu söylese de vergilendirme ile ilgili herhangi bir zorunluluk içermiyordu. motorlu taşıt paylaşımını ana hatlarıyla belirtin. Tıpkı Airbnb’nin taksi hizmeti verdiği önerisinde tatil köyleri ve Uber kılları ile başarmanın çok az olduğu konusunda ısrar ettiği gibi, bu yeni başlayanlar grubu bunun otomobil kiralama küçük işletmesinden olmadığını, ancak alternatif olarak kullanan kişiler arasında işlemlerin kolaylaştırıcısı olarak işlev gördüğünü iddia ediyor. onların şirketleri. Yine de pazarlama ve reklam malzemeleri bu ayrımı bulanıklaştırdı. Turo’nun ana sayfasında “Çok daha iyi araçlar kiralayın” yazan bir banner vardı, son olarak geçen Haziran ayında “Kiralama sayacını atla” olarak değiştirildi. Farklı bir araba veya kamyon paylaşım şirketi olan Getaround Inc.’in web sitesi, şimdi bile “pratik olarak saatlik ve günlük kiralama” sunuyor. Eleştirmenler, yeni kurulan şirketlerin vergi yükümlülüklerini en aza indirme konusunda büyük ölçüde hevesli olduklarını söylüyor. Turo ve Getaround bunu inkar etmiyor. Kiralık otomobiller üzerindeki vergilerin, bu işletmelere eklenen diğer faydaları dengelediğini söylüyorlar, tıpkı birçok eyaletteki şirketlerin yeni araçlar satın aldıktan sonra aldıkları ürün satış vergilerinden muafiyet gibi. Başlangıçlar, ilkeler açıkça motorlu taşıt paylaşımına atıfta bulunmadıkça vergi toplamadıklarını söylüyorlar. Ayrıca, motorlu araç kiralama firmalarının orada faaliyet göstermesi için yaptıkları maliyetleri düşürmeye gerek kalmadan havalimanlarında veya her yerinde işlemleri kolaylaştırdılar; bu, birkaçı devam eden birkaç davayla sonuçlanan bir uygulama.

Araç paylaşım sağlayıcıları, araç kiralama ile ilgili pek çok kanunun – bedensel kiralama kiosklarına ilişkin ihtiyaçlar gibi – alakasız olduğunu ve sadece yasal sorunlara yol açacağını söylüyor. Ayrıca, çözümlerinin gayri resmi doğasının daha hafif düzenlemeleri haklı çıkardığını söylüyorlar. Arizona’daki son duruşmada Peacock, h